Edukacja w świetle nowych technologii - raport SoDA  Edukacja w świetle nowych technologii - raport SoDA

Edukacja w świetle nowych technologii - raport SoDA

Czy sztuczna inteligencja może stać się skutecznym asystentem nauczyciela? Jakie wyzwania wiążą się z automatyzacją i jak AI może wpływać na nierówności edukacyjne?
Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w najnowszym raporcie SoDA - Software Development Association Poland AI Research Group, zatytułowanym "Współpraca Człowieka z AI: Perspektywy dla Polskiego Sektora Publicznego".

Raport, współautorem którego jest dr inż. Piotr Nadybski, CEO Blumilk i ekspert w dziedzinie metod sztucznej inteligencji oraz optymalizacji dyskretnej, oferuje dogłębną analizę możliwości i wyzwań związanych z wykorzystaniem AI w edukacji.

Sztuczna inteligencja ma potencjał, aby wspierać nauczycieli, automatyzując rutynowe zadania, personalizując materiały edukacyjne i dostosowując tempo nauki do indywidualnych potrzeb uczniów. Jednak, jak każda technologia, AI niesie ze sobą ryzyko utrwalenia istniejących problemów edukacyjnych. Może np. pogłębić nierówności między różnymi regionami i społecznościami w Polsce, jeśli dostęp do nowoczesnych technologii nie będzie równomierny.

Raport SoDA analizuje również możliwość, że AI może utrwalać złe praktyki edukacyjne, jeśli nie zostanie odpowiednio wdrożona i monitorowana. Dlatego kluczowe jest, aby implementacja technologii AI w edukacji odbywała się w sposób przemyślany i świadomy, z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań i potrzeb.

Pełny raport dostępny na: https://sodapl.com/raporty/

Powiązane osoby

Mogą Cię zainteresować

Świętujemy 256 dzień roku - czyli Dzień Programisty!

Świętujemy 256 dzień roku - czyli Dzień Programisty!

Dziś, 256. dzień roku, to wyjątkowa data dla wszystkich związanych z IT – Dzień Programisty! To doskonała okazja, by świętować naszą pasję do kodowania i wspólnie cieszyć się z sukcesów, które osiągamy w naszej pracy.

Tradycyjnie już, z okazji tego święta, wybraliśmy się z niemal całym zespołem Blumilk na wspólny obiad. Było to nie tylko smaczne, ale również pełne śmiechu i integracji. 

Dzień Programisty to moment, aby podziękować wszystkim, którzy codziennie wkładają wysiłek w tworzenie, debugowanie i doskonalenie kodu. Wasza praca jest nieoceniona, a każda linijka kodu przyczynia się do rozwoju technologii!

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich, którzy dłubią w kodzie!
Niech ten dzień będzie dla Was pełen satysfakcji i radości z osiągniętych sukcesów. 

Blumilk Sponsorem Konferencji IRG 2023 – Innowacje rozwiązania w gospodarce

Blumilk Sponsorem Konferencji IRG 2023 – Innowacje rozwiązania w gospodarce

Z dumą ogłaszamy, że ponownie jesteśmy jednym z głównych sponsorów międzynarodowej konferencji "Innowacyjne rozwiązania w gospodarce: Transport, Logistics & Production IRG 2023".

Konferencja, organizowana przez Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, której celem jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań w kluczowych obszarach gospodarki i przemysłu.

IRG 2023 koncentruje się na innowacjach w transportcie, logistyce i produkcji, dostarczając uczestnikom wiedzy na temat najnowszych trendów, technologii oraz praktycznych wyzwań związanych z ich wdrażaniem. Konferencja będzie również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat uwarunkowań i ograniczeń stosowania innowacyjnych rozwiązań w praktyce gospodarczej.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany artykuł pt. "Rozproszone sieci komunikacji na przykładzie integracji z systemem Erasmus Without Paper". Autorami pracy są blumilkowi programiści – mgr inż. Krzysztof Rewak i mgr inż. Kamil Piech – oraz nauczyciele akademiccy. Artykuł ten wpisuje się w nasze dążenie do łączenia środowiska akademickiego z przemysłem i prezentowania praktycznych rozwiązań w dziedzinie IT.

W Blumilku jesteśmy zawsze blisko środowiska akademickiego. Prowadzimy zajęcia na kierunku Informatyka, wspieramy tworzenie i aktualizację programów studiów oraz oferujemy praktyki zawodowe dla najzdolniejszych studentów. Udział w konferencjach takich jak IRG 2023 jest częścią naszej strategii angażowania się w rozwój nauki i przemysłu.

Czekamy na kolejne wydarzenia, w których będziemy mieli okazję dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. 

Zainteresowany współpracą?

Pozwól nam przekształcić Twoją wizję w rzeczywistość. Masz pomysł na aplikację web/mobile, potrzebujesz transformacji cyfrowej lub planujesz projekt badawczo-rozwojowy? Zrób to z nami!

Na naszej stronie używamy plików cookies („ciasteczek”), aby zapewnić jak najlepszą jakość usług i dostosować stronę do Twoich potrzeb. Klikając „Akceptuj wszystkie”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą politykę prywatności.