Nasze aktualności

W tym tygodniu przywitaliśmy w naszym zespole utalentowane praktykantki z wymiany Erasmus w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Selin Uluca, Sena Gokhan i Sıla Balkan - studentki trzeciego roku Inżynierii Komputerowej w Turcji - przyjechały do nas, aby zdobyć cenne doświadczenie w międzynarodowym środowisku i poszerzyć swoje kompetencje w praktycznych projektach.

Zadaniem podczas realizacji praktyk będzie utworzenie platformy edukacyjnej z funkcjami wspieranymi przez sztuczną inteligencję. Stworzona aplikacja ma na celu ułatwić zdobywanie wiedzy i rozwijać umiejętności w sposób bardziej spersonalizowany i efektywny.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój młodych talentów i dołożyć cegiełkę do ich ścieżki rozwoju.

Selin, Sena, Sıla - powodzenia! 

 

Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do grona partnerów konferencji naukowej pt. „Aglomeracje miejskie na Dolnym Śląsku – strategie i dylematy”.

Wydarzenie, współorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, zgromadzi kluczowych przedstawicieli środowisk akademickich, samorządowych oraz ekspertów zajmujących się polityką miejską. Moderatorem konferencji będzie CEO Blumilk, dr inż. Piotr Nadybski.

Data: 19 listopada 2024, godz. 9:30
Miejsce: Sala Konferencyjno-Widowiskowa, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, ul. Sejmowa 5A, Legnica

W dobie dynamicznego rozwoju miast oraz wzrostu ich roli jako centrów gospodarczych, społecznych i kulturalnych, konferencja ma na celu podjęcie dyskusji na temat efektywnych strategii rozwoju aglomeracji miejskich.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli samorządów lokalnych, ekspertów oraz wszystkich, którzy mają realny wpływ na kształtowanie przestrzeni miejskiej Dolnego Śląska.

W programie przewidziane są panele dyskusyjne prowadzone przez wybitnych naukowców oraz praktyków z doświadczeniem w zarządzaniu aglomeracjami, którzy podzielą się innowacyjnymi strategiami i rozwiązaniami w obszarze polityki miejskiej.

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na kształtowanie przyszłości miast Dolnego Śląska i szukają sprawdzonych modeli rozwoju. 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są pod adresem: aglomeracje.collegiumwitelona.pl

Dokładnie wczoraj - 27 października 2024 r. - minęły 4 lata istnienia Blumilk! Dla nas to cztery lata intensywnego rozwoju, nowych wyzwań, cennych lekcji i sukcesów.

Dziś zdmuchnęliśmy świeczki na torcie, a tydzień temu spędziliśmy wspólnie weekend w Dolni Moravie, gdzie przeżyliśmy niezapomniane chwile i mogliśmy jeszcze bardziej się zintegrować. 

Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią Blumilk - naszym pracownikom, klientom i przyjaciołom firmy. To Wasza pasja, zaufanie i wsparcie pozwalają nam się rozwijać i stale podnosić poprzeczkę. 

Cieszymy się, że z roku na rok, nasz zespół się rozrasta i udaje nam się współtworzyć technologiczną społeczność w Legnicy!

Dziękujemy, że jesteście z nami! 

Blumilk na misji gospodarczej w Madrycie! 

Z radością informujemy, że nasza firma została wybrana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego do udziału w misji gospodarczej w ramach projektu finansowanego przez Fundusze Europejskie - "Going Global 4.0 - Internacjonalizacja Dolnośląskich Przedsiębiorstw".

W dniach 16-17 października 2024 będziemy reprezentować nasze województwo na Madrid Tech Show
- jednym z najważniejszych wydarzeń technologicznych w Europie!

To dla nas ogromny zaszczyt i szansa na poszerzenie międzynarodowych kontaktów oraz promocję naszych rozwiązań! Jeśli planujecie w tym czasie odwiedzić Madryt, zapraszamy do spotkania! Na miejscu będzie nas reprezentował Krzysztof Rewak, współwłaściciel oraz CTO Blumilk.

 Dlaczego to wydarzenie jest dla nas ważne?
Targi skupiają liderów w dziedzinach technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, handlu elektronicznego oraz marketingu cyfrowego. 

To dla nas wyjątkowa szansa na rozwój i nowe perspektywy – trzymajcie kciuki! 


Rok akademicki 2024/25 zbliża się wielkimi krokami, a my w Blumilk z dumą wspominamy pracę naszych praktykantów z zakończonej właśnie II tury praktyk.

W skład zespołu wchodzili Dominik Prabucki, Dominik Purgał oraz Mykyta Mykulskyi, którzy skupili się na dodawaniu nowych funkcjonalności do aplikacji monitorującej logi akcji z GitHub. 

Dodatkowo, nasi praktykanci pracowali nad rozwojem aplikacji do przeprowadzania konkursów online, która w nadchodzącym semestrze będzie kontynuowana jako część zajęć w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Dziękujemy wszystkim za ciężką pracę i zaangażowanie. 

Życzymy powodzenia w nowym semestrze i dalszego rozwijania swoich umiejętności programistycznych!

Podczas ostatniego wewnętrznego meetupu w Blumilk, nasz kolega z zespołu - Dawid Rudnik, przedstawił tematykę związaną z TypeScript – rozszerzeniem JavaScriptu, które zyskuje na popularności w świecie programowania. Dzięki wprowadzeniu statycznego typowania, TypeScript pozwala programistom na wcześniejsze wykrywanie błędów, co przekłada się na większą stabilność i przewidywalność kodu.

Dawid omówił kluczowe aspekty TypeScriptu, takie jak:

  • Type Aliases – aliasy typów, ułatwiające zarządzanie złożonymi strukturami danych,
  • Interfaces – kontrakty definiujące strukturę obiektów w kodzie,
  • Union Types – typy umożliwiające przypisanie wielu wartości do jednej zmiennej,
  • Utility Types – pomocnicze typy, przyspieszające operacje na typach,
  • Enums – wyliczenia, pozwalające na lepsze zarządzanie stałymi wartościami,
  • Generics – typy generyczne, umożliwiające tworzenie elastycznych funkcji i klas.

Podkreślił również praktyczne zastosowania tych funkcji oraz wskazał zarówno zalety, jak i potencjalne pułapki związane z korzystaniem z TypeScriptu w projektach o różnej skali. Prezentacja uwypukliła, w jakich przypadkach TypeScript może znacząco usprawnić pracę programistyczną, a kiedy jego zastosowanie może nie być optymalne.

Dziękujemy Dawidowi za merytoryczny wkład w rozwój naszego zespołu!

Przed nami jeszcze trzy meetupy w tym roku! Czekamy z niecierpliwością :)

Tydzień temu, a jakby dziś... Spotkaliśmy się na Legnickim Meetupie Technologicznym #2, ale emocje z tamtego dnia wciąż są żywe!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie – ponad 70 osób (pomimo niesprzyjającej aury pogodowej) to dowód na to, jak bardzo takie inicjatywy są potrzebne w Legnicy.

To właśnie dzięki Wam możemy tworzyć takie wydarzenia i wspólnie budować lokalną społeczność technologiczną!

Wielkie podziękowania kierujemy również do naszych prelegentów: Przemek Sokołowski, Piotr Dobrowolski oraz Patryk Mauer. Wasze prezentacje były wybitne, a liczba pytań podczas sesji Q&A i networkingu tylko to potwierdza!

Chcielibyśmy też podziękować za patronaty i wsparcie organizacyjne: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa,
Maciej Kupaj - Prezydent Miasta Legnicy,
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Szczególne podziękowania dla partnerów wydarzenia:
Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Rewak,
Synergy Codes

– Wasza pomoc była nieoceniona!

Dzięki naszym sponsorom:
JetBrains,
SOFTIQ

– mogliśmy jeszcze lepiej zadbać o uczestników i stworzyć wyjątkową atmosferę. To już drugi raz, kiedy mogliśmy na Was liczyć!

Wiele osób już na Meetupie pytało nas o kolejną edycję... Prosimy o chwilę cierpliwości! Z pewnością pozytywnie Was zaskoczymy!
Szczegóły już wkrótce na grupie Meetupu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/legnickimeetuptechnologiczny

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangażowanie i aktywny udział. 

Do zobaczenia na kolejnych Meetupach! 

Relacja foto dostępna w linku poniżej.

Zainteresowany współpracą?

Pozwól nam przekształcić Twoją wizję w rzeczywistość. Masz pomysł na aplikację web/mobile, potrzebujesz transformacji cyfrowej lub planujesz projekt badawczo-rozwojowy? Zrób to z nami!

Na naszej stronie używamy plików cookies („ciasteczek”), aby zapewnić jak najlepszą jakość usług i dostosować stronę do Twoich potrzeb. Klikając „Akceptuj wszystkie”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą politykę prywatności.